LAJMI I FUNDIT:

Clippers triumfojnë me rezultat të thellë ndaj Grizzlies, fitore merr edhe Cleveland Cavaliers

Clippers triumfojnë me rezultat të thellë ndaj Grizzlies, fitore merr edhe Cleveland Cavaliers

Ka përfunduar edhe një xhiro në NBA, derisa kishte shumë befasi në rezultate.

Los Angeles Clippers janë marrë një fitore të thellë 124-97 ndaj Memphis Grizzlies, duke i dominuar pothuajse të gjithë çerekët.

Çereku i parë përfundoi me epërsi për Clippers 40-14, derisa në të dytin diferenca ishte më e ngushtë 26-23.


https://www.youtube.com/watch?v=E3ebm5dVidE&ab_channel=MLGHighlights

Pjesa e dytë ishte më interesante edhe pse diferenca ishte më e lartë në pikë. Çerekun e tretë e fituan Grizzlies me 29-24, mirëpo vendasit u rikthyen për të fituar të fundit me 34-31, vetëm tri pikë dallim.

Fitore në këtë xhiro ka marrë edhe Cleveldan Cavaliers, që ka mposhtur Miami Heat me rezultat 125-119.

https://www.youtube.com/watch?v=lf4pt34J68w&ab_channel=YOYONBA

Rezultat e të gjitha ndeshjeve në NBA:

Philadelphia 76 ers 129-112 Atlanta Hawks

https://www.youtube.com/watch?v=sN6x5Taff_Q&ab_channel=MLGHighlights

Washington Wizards 134-137 Milwaukee Bucks

https://www.youtube.com/watch?v=GgXbNq3ugeQ&ab_channel=MLGHighlights

Brooklyn Nets 113-115 Orlando Magic

https://www.youtube.com/watch?v=ijowv7MatEM&ab_channel=YOYONBA

Huston Rockets 123-112 New York Knicks

https://www.youtube.com/watch?v=_ybngU1WKq0&ab_channel=MLGHighlights

Dallas Mavericks 139-123 Minnesota Timberwolves

https://www.youtube.com/watch?v=0o2vhyP_d70&ab_channel=MLGHighlights

Utah Jazz 111-131 Phoenix Suns. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=j63hxEqGCT4&ab_channel=MLGHighlights

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori