LAJMI I FUNDIT:

Clippers marrin fitore të lehtë ndaj Thunder

Clippers marrin fitore të lehtë ndaj Thunder

Los Angeles Clippers janë rikthyer te fitorja dhe kanë mposhtur Oklahoma City Thunder.

Reklama

Ka qenë ndeshja e dytë që dy skuadrat e zhvillojnë brenda dy dite përballë njëra tjetrës dhe pas fitores së OKC 100:101, tani Clippers janë hakmarrë dhe kanë triumfuar me rezultat 127:105.

Padyshim që meritat më të mëdha për fitoren e Clippers i kishte Kawhi Leonard, që bëri një paraqitje të shkëlqyer.

Ylli amerikan e mbylli takimin me 32 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime, i ndihmuar edhe nga Russell Westbrook që shtoi 24 pikë të tjera dhe shtatë asistime.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Me pikë dyshifrore e mbyllen takimin edhe Hyland (16), Mann (14) dhe francezi Batum që shtoi 12 pikë të tjera.

Shai Gilgeous-Alexander ishte më efikasi te Oklahoma City Thunder me 30 pikë, por që nuk mjaftuan për fitore.

OKC nuk do të lëviz nga California, pasi sonte pas mesnatës takohet edhe me Los Angeles Lakers, duke zhvilluar tre duele brenda tre ditësh në të njëjten palestër Crypto.com Arena. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori