LAJMI I FUNDIT:

Çka nuk duhet t’i thoni ndokujt, pasi që është ndarë nga personi i dashur?

Çka nuk duhet t’i thoni ndokujt, pasi që është ndarë nga personi i dashur?

Në momentet e vështira pas ndarjes nga personi i dashur, çdokush ka nevojë për mbështetje nga të afërmit dhe miqtë.

Gjëja të cilën më së paku doni ta dëgjoni pas ndarjes, është që ndokush t’ju thotë se nuk ia vlen të qani për atë person, apo se ai edhe ashtu nuk ishte për ju.

Vërejtjet e tilla, pa marrë parasysh sa qëllimmira që mund të jenë, vetëm sa ju lëndojnë edhe më shumë. Në momentet e tilla më së shumti rëndësi ka që t’i ofroni mbështetje të afërmit, apo mikut tuaj.

Mos u bëni se e dini çka është duke përjetuar ai/ajo, nëse edhe vet nuk keni përjetuar një gjë të tillë, transmeton Telegrafi.

Po ashtu, mos i nxitni ata që “të përmirësohen” me shpejtësi, por ua ofroni kohën e duhur për një gjë të tillë.

Mos iu thoni atyre se ish partneri i tyre edhe ashtu kurrë nuk ju ka pëlqyer, sepse ata ende mund ta duan atë.

Respektojeni të drejtën e personave të tillë për pikëllim dhe ofroni mbështetje.

Po ashtu, mos iu thoni se “çdo gjë do të jetë në rregull”, sepse një frazë e tillë tingëllon joreale.

Mund t’i ndihmoni që të pajtohen me faktin se çdo gjë ka marrë fund dhe se duhet të vazhdojnë me jetën, por pa i nxituar. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Katër sfidat me të cilat ballafaqohen vetëm personat me inteligjencë të lartë

Katër sfidat me të cilat ballafaqohen vetëm personat me inteligjencë të lartë

Lifestyle
Çifti i famshëm hollivudian jeton në një banesë me dy dhoma ku gatuajnë dhe pastrohen

Çifti i famshëm hollivudian jeton në një banesë me dy dhoma ku gatuajnë dhe pastrohen

Stil
Si t’i hiqni njollat e domates nga rrobat: Është më e lehtë nga sa mendoni

Si t’i hiqni njollat e domates nga rrobat: Është më e lehtë nga sa mendoni

Bëje vet
Cilin president të SHBA-së e shihni të parin në këtë imazh pas pesë sekondash? Iluzioni optik zbulon nëse keni nevojë për syze

Cilin president të SHBA-së e shihni të parin në këtë imazh pas pesë sekondash? Iluzioni optik zbulon nëse keni nevojë për syze

Lifestyle
Zëri zbulon tradhtinë

Zëri zbulon tradhtinë

Lifestyle
Ju mund të keni sytë e një skifteri nëse mund ta dalloni macen të fshehur mes trungjeve në këtë iluzion optik në 20 sekonda

Ju mund të keni sytë e një skifteri nëse mund ta dalloni macen të fshehur mes trungjeve në këtë iluzion optik në 20 sekonda

Lifestyle
Kalo në kategori