City i Guardiolas e fillon me fitore vitin 2018, derbi në xhiron tjetër (Video)

MANCHESTER, ENGLAND - JANUARY 02: Sergio Aguero of ManchesterCity is challenged by Molla Wague of Watford during the Premier League match between Manchester City and Watford at Etihad Stadium on January 2, 2018 in Manchester, England. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Manchester City i është kthyer fitoreve në Ligën Premier pas barazimit pa gola ndaj Crystal Palace.

Skuadra e Pep Guardiolas ishte dukshëm më e mirë se Watfordi të cilin e mposhti me rezultat 3-0.

Goli i parë në takim erdhi nga Raheem Sterling në minutën e parë, ndërsa në minutën e 13-të për 2-0 shënoi autogol Christian Kabasele. Në pjesën e dytë shënoi edhe Sergio Aguero (63’) dhe në pjesën e mbetur ishte një lojë më e qetë nga vendasit.

Goli i nderit për mysafirët u shënua në minutën e 82-të Andre Gray.

Pas kësaj fitore City vazhdon në vendin e parë me 62 pikë, ndjekur nga Man Utd me 47 dhe Chelsea 45, kurse Watfordi renditet në vendin e dhjetë me 25 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Pep Guardiolas është ndaj Liverpoolit, kurse Watfordi luan ndaj Southamptonit. /Telegrafi/