LAJMI I FUNDIT:

Cikalleshi: Ndeshje e fortë , treguam se kemi hapur një faqe të re

Cikalleshi: Ndeshje e fortë , treguam se kemi hapur një faqe të re

Sokol Cikalleshi foli pas humbjes 1-0 kundër Polonisë, ku analizoi takimin dhe shprehu keqardhjen për disfatën minimale.

Reklama

“Kjo ishte një nga ndeshjet më të forta, por treguam se kemi hapur një faqe të re. Kombëtare me shpirt gare, u mbrojtëm mirë. Ishim kompaktë, tentuam kundërsulmin. I patëm rastet, por ata kanë portier shumë të mirë. Na vjen keq, pasi pësuam gol nga gjysmë rasti. Besoj se kjo Kombëtare i ka bërë shqiptarët të ndihen mirë”.

Mungesa e golit? Me strategjinë që kishim menduar të rrinim kompakt, t’i prisnim në mesin e fushës, besoj se shkoi mirë. Përveç rastit të golit, ata nuk patën raste të tjera. Mund të evitohej ai gol”.

“Rëndësi ka që skuadra të ketë këtë shpirt gare. Duke besuar dhe duke pasur këtë shpirt gare, unë besoj se Kombëtarja është në rrugën e duhur”.

“Nuk është se Polonia na vuri përpara me raste. Na vjen keq për golin, mund të evitohej. Kemi mbrojtur mirë, kemi sulmuar mirë, por ata kanë një nga portierët më të mirë në botë. Nuk na lejoi të shënonim, sidomos Asllanin”.

“Pak kombinime në sulm? Këtë do e shikojmë në analizë. Në fushë, në ato pak raste që patëm, hapësirat u hapën nga njëri apo tjetri. Uzuni më ndihmoi, e ndjeva”.

“Merrja topin dhe e dija se ishte i hapur në krah. Me Asanin nuk është se shërbyem shumë me njëri-tjetrin. Isha më i pozicionuar nga ana e Uzunit. Nga Asani prisnim krosimet. Asani duhet të furnizohej më shumë nga mesfusha”, ka thënë Cikaleshi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori