LAJMI I FUNDIT:

Chris Harris, MVP i javës së 25-të në Superligën e basketbollit

Chris Harris, MVP i javës së 25-të në Superligën e basketbollit
(Foto: basketbolli.com)

Java e 25-të e Prince Caffe Superligës dhuroi disa ndeshje mjaft interesante.

Reklama

Basketbollisti me indeksin më të lartë ishte qendra e Golden Eagle Yllit, Chris Harris, i cili në ndeshjen ndaj Ponte Prizrenit e mbylli me dyshifror të dyfishtë 21 pikë e 18 kërcime, ndërsa shtoi edhe një asistim, një top të vjedhur dhe gjashtë bllokada.

Ai u ndihmua nga qendra kosovare, Gëzim Morina me 15 pikë, 12 kërcime e katër asistime.

Prishtina rikthehet për ta fituar derbin e basketbollit ndaj Trepçës
Lexo po ashtu Prishtina rikthehet për ta fituar derbin e basketbollit ndaj Trepçës

Sigal Prishtina fitoi derbin ndaj Trepçës, ku më i miri në parket për skuadrën prishtinase ishte Derrick Wilson me 14 pikë, pesë kërcime e gjashtë kërcime.

Peja shënoi fitore ndaj Vëllaznimit, ku shtatë basketbollistë te verdhezinjtë shënuan pikë dyshifrore, kurse më i miri ishte Larry Thomas me 21 pikë, katër kërcime dhe shtatë asistime.

Rahoveci regjistroi fitoren e katërt këtë edicion, ndërsa ndaj Bashkimit u dallua Jack Pagenkopf me 20 pikë, gjashtë kërcime dhe gjashtë asistime.