LAJMI I FUNDIT:

Chelsea kërkon që përballja çerekfinale e FA Cup me Middlesbrough të luhet me dyer të mbyllura

Chelsea kërkon që përballja çerekfinale e FA Cup me Middlesbrough të luhet me dyer të mbyllura

Chelsea ka kërkuar që ndeshja e tyre çerekfinale e Kupës FA me Middlesbrough të zhvillohet me dyer të mbyllura në mënyrë që të ruajë “integritetin sportiv” të kompeticionit, me Blutë që pengohen të shesin bileta për tifozët e tyre.

Reklama

Si rezultat i sanksioneve të vendosura ndaj pronarit të klubit Roman Abramovich nga qeveria e Mbretërisë së Bashkuar, ekipit të Ligës Premier i ndalohet të gjenerojë fonde të çdo lloji që mund të përfitojë një miliarder rus.

Kjo do të thotë se biletat nuk mund t’i shiten asnjë tifozi që shpreson të bëjë një udhëtim në stadiumin Riverside të shtunën, me Chelsean të mendimit se një fushë loje duhet të barazohet pasi ndjekësit në shtëpi janë gjithashtu të bllokuar.

Edhe po të bëhen bashkë pronarët e Man Cityt dhe Newcastles, nuk mund ta kalojnë pasurinë e njeriut që dëshiron ta blejë Chelsean
Lexo po ashtu Edhe po të bëhen bashkë pronarët e Man Cityt dhe Newcastles, nuk mund ta kalojnë pasurinë e njeriut që dëshiron ta blejë Chelsean

Një deklaratë në faqen zyrtare të Chelsea thotë: “Jemi të zhgënjyer të njoftojmë se nuk do të jemi në gjendje të shesim bileta për ndeshjen e së shtunës në FA Cup në Middlesbrough”.

“Megjithë përfshirjen në diskutime të gjera me Zyrën e Zbatimit të Sanksioneve Financiare (OFSI), afati për blerjen e biletave ka kaluar pa u bërë ndryshime të duhura në licencën e qeverisë që do të lejonte një alokim të plotë të tifozëve të Chelseat për të marrë pjesë. Ekzekutivët në Middlesbrough kishin qenë mjaft të sjellshëm për të zgjatur afatin e tyre për shitjen e biletave dhe ndarjen e stadiumit nga ora 19:30 mbrëmë deri në orën 9:30 të mëngjesit të sotëm”.

“Është e rëndësishme për kompeticionin që ndeshja kundër Middlesbrough të shkojë përpara, megjithatë është me ngurrim ekstrem që ne po i kërkojmë bordit të FA të drejtojë që loja të luhet me dyer të mbyllura për çështje të integritetit sportiv. Chelsea FC pranon se një rezultat i tillë do të kishte një ndikim të madh te Middlesbrough dhe mbështetësit e tij, si dhe tifozët tanë që kanë blerë tashmë numrin e kufizuar të biletave që janë shitur përpara vendosjes së licencës, por ne besojmë se kjo është mënyra më e drejtë të procedimit në rrethanat aktuale”.

“Ne do të vazhdojmë të diskutojmë çështjen e shitjes së biletave me OFSI pasi ka një numër ndeshjesh për t’u luajtur këtë sezon dhe shpresojmë të arrijmë një zgjidhje”, thuhet më tej në reagimin e tyre.

Chelsea nuk është në gjendje të shesë bileta të çfarëdo lloji të ndeshjeve për ata tifozë që nuk mbajnë bileta sezoni në Stamford Bridge. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori