Klubi i njohur anglez, Chelsea po peshon një lëvizje për mesfushorin krijues të Barcelonës, Philippe Coutinho.

Coutinho aktualisht është i huazuar te Bayern Munichu nga Barcelona dhe Bavarezët po mendojnë rreth planeve për nënshkrimin e tij të përhershëm.

Sipas gazetës spanjolle Mundo Deportivo, nëse gjigantët gjermanë vendosin të mos e blejnë braziliani, Chelsea po pret krahëhapur për ta rrëmbyer atë.

Lista prej 25 lojtarëve që u ka rënë vlera që nga fillimi i sezonit - befasojnë Messi e Ronaldo Lista prej 25 lojtarëve që u ka rënë vlera që nga fillimi i sezonit - befasojnë Messi e Ronaldo

Chelsea është i “armatosur deri në fyt” prej të paktën 150 milionë pasi ka shitur yllin e tyre, Eden Hazard te Real Madrid në korrik dhe tani mund të transferojnë pas heqjes së embargos së transferimeve nga FIFA.

Blutë kanë admiruar prej kohësh Coutinhon dhe dështuan transferimin e tij këtë verë falë pezullimit të tyre.

Chelsea synon transferimin e dyshes së PSG-së, Draxler dhe Gueye Chelsea synon transferimin e dyshes së PSG-së, Draxler dhe Gueye

Barcelona me sa duket është e gatshme të shkurtojnë humbjet e tyre dhe të lejojë shitjen e Coutinhos për vetëm 85 milionë funte apo 100 milionë euro.

Përveç ylli brazilian, Chelsea po lidhet edhe me transferime tjera si Jualin Draxler, Idrissa Gueye, Jadon Sancho, Timo Werner dhe Isco Alarcon. /Telegrafi/