LAJMI I FUNDIT:

Chelsea dhe Silva po e joshin Endrick në “Stamford Bridge”

Chelsea dhe Silva po e joshin Endrick në “Stamford Bridge”

Chelsea thuhet se e ka ftuar sensacionin brazilian, Endrick në terrenin e tyre stërvitor dhe ka ngarkuar Thiago Silvan të ndihmojë për të nënshkruar me bashkëkombësin e tij.

Sulmuesi 16-vjeçar i Palmeiras ka zgjuar interesimin e klubeve si Paris Saint-Germain, Bayern Munich dhe Real Madrid.

Skautët nga Arsenali, Liverpool, Manchester City, Barcelona, ​​Ajax dhe Benfica gjithashtu e kanë monitoruar atë.

Endrick po monitorohet nga disa klube të mëdha evropiane

Por, Chelsea ka bërë lëvizjen e parë serioze për të provuar të nënshkruajë me të riun – i cili nuk do të bashkohet zyrtarisht me asnjë ekip përpara ditëlindjes së tij të 18-të në korrik të vitit 2024.

Megjithatë, një marrëveshje mund të bëhet në fillim të vitit 2023 përpara transferimit të tij vitin e ardhshëm.

Dhe sipas The Times, Blues kanë marrë Endrick dhe familjen e tij për të parë terrenin e tyre të stërvitjes në Cobham.

Reklama

Silva është prodhuesi i pestë më i lartë i paraqitjeve në Brazil

Ata gjithashtu e kanë prezantuar adoleshentin me legjendën braziliane Silva, i cili iu bashkua Chelseat në verën e vitit 2020.

Ai besohet se ka kaluar disa kohë me qendërmbrojtësin 38-vjeçar – i cili ka grumbulluar 109 paraqitje për vendin e tij.

Babai i Endrick, Douglas, i cili është në diskutime me një sërë klubesh evropiane, ka vizituar gjithashtu “Stamford Bridge”.

Në tetor, Endrick bëri histori duke u bërë lojtari më i ri që ka luajtur për Palmeiras me 16 vjet, dy muaj dhe 16 ditë.

Dhe ai tashmë ka regjistruar tre gola për skuadrën braziliane. Para se të kalonte në ekipin e parë, ai shënoi 165 gola në 169 ndeshje për ekipin e akademisë. /Telegrafi/