Chelsea dhe Liverpool do të takohen në finalen e madhe të Kupës FA në Wembley të Londrës.

Reklama

Dy skuadrat e mëdha angleze do të diskutojnë në këtë finale të madhe, me londinezët që kërkojnë trofeun e parë këtë edicion.

Në anën tjetër Liverpool tanimë ka fituar Kupën e Ligës dhe synon ta fitojë edhe Kupën FA.

Si londinezët ashtu edhe The Reds në këtë ndeshje janë me formacionet më të mira.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy; Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger; James, Jorginho, Kovacic, Marcos Alonso; Mount, Pulisic; Lukaku

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson; Keita, Henderson, Thiago; Salah, Sadio Mané, Luis Díaz.

Reklama

/Telegrafi/