LAJMI I FUNDIT:

Chelsea dhe Arsenali ‘luftojnë’ për Papastathopoulos

Chelsea dhe Arsenali ‘luftojnë’ për Papastathopoulos

Mbrojtësi i Borussia Dortmundit, Sokratis Papastathopoulos po tërheq interesin nga skuadrat e mëdha të Ligës Premier.

Reklama

Sipas The Sun, Chelsea dhe Arsenal shpresojnë të transferojnë grekun Papastathopulos këtë afat të verës.

Arsenali me ofertë të parezistueshme për Lacazetten
Lexo po ashtu Arsenali me ofertë të parezistueshme për Lacazetten

Kampionët e Ligës Premier, Chelsea po kërkojnë të zëvendësojnë kapitenin John Terryn dhe të shtojnë emra në mbrojtje, ndërsa radhët mbrojtëse të Gunners kanë mbetur të pakta për pjesën më të madhe të sezonit 2016-17.

Pas përfundimit të ndeshjes së fundit të sezonit në Bundesliga, Papastathopoulos nuk e ka mohuar një largim.

“Nëse je i ri, ke shumë kohë për të fituar gjëra. Por, unë nuk jam më i ri, koha po bëhet më e shkurtër dhe me të vërtetë dua të fitoj titullin”, ka deklaruar mbrojtësi grek. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Skena të dhunshme në derbin mes Ajaxit dhe Feyenoordit - policia ndoqi me kuaj tifozët vendas

Skena të dhunshme në derbin mes Ajaxit dhe Feyenoordit - policia ndoqi me kuaj tifozët vendas

Ligat tjera
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Kalo në kategori