LAJMI I FUNDIT:

Çfarë duhet të kuptoni me ‘sinjalet mix’ në një marrëdhënie?

Çfarë duhet të kuptoni me ‘sinjalet mix’ në një marrëdhënie?

Sinjalet mix shpesh përshkruajnë një shkëputje midis asaj që dikush thotë dhe mënyrës se si po sillet

Për shembull, nëse personi me të cilin po takoheni thotë se është vërtet i dashuruar me ju dhe kënaqet duke folur me ju, por më pas atij i duhen dy javë për t’iu përgjigjur mesazhit, ky është një sinjal mix (Mixed Signals).

Në mënyrë të ngjashme, nëse partneri thotë se po kërkon diçka diskrete, por më pas ju mban gjithmonë dorën kur jeni bashkë në publik dhe ju thotë se do të jeni ekskluzivë, kjo mund të jetë gjithashtu një sinjal mix.

Ekzistojnë dy elementë kryesorë që përcaktojnë sinjalet mix, të cilat janë: shfaqja e paqëndrueshme e interesit ose dashurisë dhe komunikimi i dobët.

Kur bëhet fjalë për komunikim të dobët, kjo mund të duket si: të mos i shprehin qartë dëshirat dhe nevojat e tyre, të kundërshtojnë vetveten, fjalët e tyre që nuk përputhen me sjelljen dhe të jenë të paqartë ose të papërgjegjshëm, shkruan Class.

Katër arsye se përse ai po kërkon “pauzë” apo “hapësirë” në lidhjen tuaj
Lexo po ashtu Katër arsye se përse ai po kërkon “pauzë” apo “hapësirë” në lidhjen tuaj

Sinjale mix në një marrëdhënie të re:

1. Ju nuk e merrni atë telefonatë kur e prisni.

2. Ata janë pak si ‘shumë’ komod me ish-in e tyre.

3. Ata thonë se mezi presin t’ju shohin përsëri, por janë ‘shumë të zënë’ me gjëra të tjera.

4. Ata nuk flasin shumë, por presin nga ju.

5. Ata nuk do të tregojnë dashuri në publik, por nuk e kanë problem ta bëjnë këtë kur jeni vetëm. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Stil
Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Lifestyle
Kjo është mënyra më e mirë për të masazhuar skalpin për flokë të shëndoshë, eksperti jep paralajmërimin për furçat virale

Kjo është mënyra më e mirë për të masazhuar skalpin për flokë të shëndoshë, eksperti jep paralajmërimin për furçat virale

Stil
Fjalët e urta dhe thëniet për misionin e lartë të mësuesit. Mendime të mençura për mësimdhënien

Fjalët e urta dhe thëniet për misionin e lartë të mësuesit. Mendime të mençura për mësimdhënien

Këshilla Lifestyle
Shtatë fakte interesante rreth kafshëve

Shtatë fakte interesante rreth kafshëve

Stil
Kjo karakteristikë i bën meshkujt më tërheqës sesa pamja e mirë dhe sensi i humorit

Kjo karakteristikë i bën meshkujt më tërheqës sesa pamja e mirë dhe sensi i humorit

Lifestyle
Kalo në kategori