LAJMI I FUNDIT:

Carlos tregon se largimi nga Interi ishte për shkak të Hodgsonit

Carlos tregon se largimi nga Interi ishte për shkak të Hodgsonit

Roberto Carlos ka konfirmuar se ai është larguar nga Interi vetëm për shkak të trajnerit të atëhershëm, Roy Hodgson.

Reklama

Kjo pasi braziliani e shikoi ai si një person që nuk kupton shumë nga futbolli.

Mbrojtësi legjendar ishte pjesë e klubit nga Giuseppe Meazza në sezonin 1995/96, ku më pas u transferua te Real Madridi.

“Qëndrimi i Hodgsonit në Inter po më shkatërronte”, ka thënë Carlos për PlanetFootball.

“Ai luante me mua në mesfushë dhe unë konsiderova që kjo ishte diçka që mund t’i jepte fund karrierës sime. Nuk është që kisha marrëdhënie jo të mira me Hodgson, thjesht Hodgson nuk din shumë për futbollin”.

“Kur Interi humbi në finalen e UEFA Cup ndaj Schalke në 1996, ishte e gjitha thjesht për shkak të Hodgsonit”.

Carlos tregon se kishte një raport më të mirë me trajnerin italian, Fabio Capello, i cili e bleu te Real Madridi.

“Capello ishte ndryshe, shumë më ndryshe. Kalova në Madrid për shkak të tij, ai është trajneri më i rëndësishëm në karrierën time”, ka shtuar Carlos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori