LAJMI I FUNDIT:

Camoranesi: Di Natale më i talentuar se Pirlo

Camoranesi: Di Natale më i talentuar se Pirlo
NELSPRUIT, SOUTH AFRICA - JUNE 20: Marcello Lippi head coach of Italy speaks with Antonio Di Natale (L) and Mauro Camoranesi of Italy (R) during the 2010 FIFA World Cup South Africa Group F match between Italy and New Zealand at the Mbombela Stadium on June 20, 2010 in Nelspruit, South Africa. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Mauro Camoranesi beson se Italia do të mposhtë Suedinë për kualifikimet në Kampionatin Botëror që do të mbahet në Rusi gjatë vitit 2018.

Reklama

Po ashtu italiani insiston se Antonio Di Natale më i mirë teknikisht se Andrea Pirlo.

Falënderimi i Pirlos (Foto)
Lexo po ashtu Falënderimi i Pirlos (Foto)

“Nëse ‘play-offs’ do të luheshin vetëm në një ndeshje, Italia do ishte në rrezik, por në 180 minuta ata natyrisht që do të kualifikoheshin”, ka thënë Camoranesi në Top Calcio 24.

“Një kombëtare e madhe si Italia duhet të kualifikohet në Kupën e Botës me ambicie të mëdha. Italianët nuk e realizojnë se çfarë do të thotë fanella e ‘Azzurre’ në botë. Kupa e Botës në Berlin ishte gëzimi më i madh, Euro 2008 dëshpërimi më i madh”.

Andrea Pirlo ishte ylli i Kombëtares së Italisë dhe këtë javë u pensionua nga futbolli aktiv, por Camoranesi nuk është pjesë e asaj liste që e konsiderojnë Pirlon si mastro i të gjitha kohërave.

“Pirlo është lojtar i mrekullueshëm, me të cilin kam ndarë momente magjike në fitimin e Kupës së Botës. Por, a është ai lojtari teknikisht i talentuar më i mirë me të cilin kam punuar? Jo, them se është Toto Di Natale”, ka thënë Camoranesi.

Vlen të theksohet se italiani ka fituar vetëm një Serie A me Juven. /Telegrafi/

Mauro German Camoranesi dhe Antonio Di Natale gjatë stërvitjes së Italisë në vitin 2010 (Getty Images)

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori