LAJMI I FUNDIT:

Caktohen çiftet e Play Off-it në NBA, kampioni në fuqi e nis ndaj LA Clippers

Caktohen çiftet e Play Off-it në NBA, kampioni në fuqi e nis ndaj LA Clippers
(Foto: Ronald Martinez/Getty Images/Guliver)

Janë caktuar çiftet e Play Off-it në ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA.

Reklama

Tetë skuadra nga Konferenca e Perëndimit dhe tetë të tjera nga Lindja do të synojnë triumfin në NBA.

Kampioni në fuqi Golden State Warriors që e përfundoi sezonin në pozitën e parë në Perëndim do të luaj ndaj Los Angeles Clippers.

Interesant në Konferencën e Perëndimit do të jetë edhe dueli mes Portland Trail Blazers dhe Oklahoma City Thunder.

Ndërkohë në lindja Milwaukee Bucks që përfundoi sezonin si e para do të ndeshen me Detroit Pistons.

Toronto Raptors do ta ketë përballë Orlando Magic, ndërsa dueli më interesant pritet të jetë ai mes Boston dhe Indiana Pacers. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Javë e madhe për familjen Bellingham: Jude dhe Jobe pritet t'i kompletojnë transferimet

Javë e madhe për familjen Bellingham: Jude dhe Jobe pritet t'i kompletojnë transferimet

La Liga
Tabela e Ligës Premier do të dukej shumë më ndryshe nëse nuk do të përdorej VAR-i

Tabela e Ligës Premier do të dukej shumë më ndryshe nëse nuk do të përdorej VAR-i

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
'Super ushqimi' që po i mban në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman

'Super ushqimi' që po i mban në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman

Ndërkombëtare
Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Premier League
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Kalo në kategori