LAJMI I FUNDIT:

Cafu: Alisson te Real Madridi? Për mua është punë e kryer

Cafu: Alisson te Real Madridi? Për mua është punë e kryer
TERESOPOLIS, BRAZIL - MAY 24: Goalkeeper Alisson Becker in action during a training session of the Brazilian national football team at the squad's Granja Comary training complex on May 24, 2018 in Teresopolis, Brazil. (Photo by Buda Mendes/Getty Images)

Alisson Becker është kthyer në njërin prej portierëve më të respektuar në botë.

Reklama

Ai ka pasur sezon fantastik duke e dërguar skuadrën e tij në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Alisson është pjesë e Brazilit ku pritet të jetë portieri kryesor.

Alisson Becker te Roma . (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Por lajmi i madh që ka shpërthyer sot është se Cafu e ka zbuluar skuadrën e re të Alisson, që do të jetë Real Madridi.

Deklarata e mbrojtësit brazilian ka ardhur në një video të bërë për një Fan Club madrilen, në Arabinë Saudite, por ajo vihet re, është bindja e Cafu për mbylljen e këtij transferimi.

“Për mua po, definitivisht. Alisson do të shkojë nga Roma te Real Madrid”, ka thënë ai në këtë video.

Cafu dhe Alisson

Cafu është parë shpesh afër portierit dhe informacioni i tij për këtë transferim mund të jetë i saktë.

Alisson shihet si njëri prej portierëve më të shtrenjtë ndërsa Roma e vlerëson 100 milionë euro. /Telegrafi/