Manchester Unitedi është mundur nga Brighton & Hove Albion në Ligën Premier me rezultat 3-2.

Golat për vendasit i shënuan Glenn Murray (25’), Glenn Murray (27’) dhe Pascal Gross (44’).

Ndërsa për Man Utd shënuan Romelu Lukaku (34’) dhe Paul Pogba (90+5′).

Paul Pogba në momentin e golit ndaj Brightonit (Foto: Getty Images)

Më i miri në këtë takim ishte mesfushori i Brightonit, Groos, ndërsa përveç tij me notë të lartë u vlerësuan edhe Murry e Anthony Knockaert.

Te Djajtë e Kuq më i miri ishte Pogba, por edhe Lukaku si golashënues. Paraqitje të miri bënë edhe Marouane Fellaini e Ashley Young.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Jose Mourinhos është kundër Tottenhami, kurse më poshtë keni notat e lojtarëve:

Brighton:

Man Utd: