Të shtunën mbrëma, Kevin-Prince Boateng pati një fillim të rrallë nga minuta e parë në një ndeshje me Barcelonën dhe dukej se gjithçka po shkonte mirë, por kjo ka zgjatur deri në momentin kur është kthyer në shtëpi.

Në shtëpinë e tij në pjesën veriore të qarkut Sarria kishin hyrë hajnat, njoftojnë El Mundo Deportivo dhe El Pais.

Kevin-Prince Boateng (Foto: Andreas Rentz/Getty Images for Constantin Film/Guliver)

Sipas njoftimit, 31-vjeçarit i janë vjedhur gjësende, stoli dhe para që në total vlerësohen ndërmjet 300.000 dhe 400.000 euro.

Polica lokale tashmë i ka nisur hetimet dhe do të bëjë një hetim të detajuar në përpjekje për t’i gjetur grabitësit.

Të gjitha lajmet nga Kevin Prince Boateng Të gjitha lajmet nga Kevin Prince Boateng

Kjo nuk është hera e parë që u ndodh futbollistëve të Barcelonës vjedhje këtë sezon, raporton Marca.

Kevin Prince Boateng dhe Melissa Satta (Foto: Anthony Harvey/Getty Images for MTV/Guliver)

Hajnat kishin hyrë edhe në shtëpinë e Jordi Albas, gjatë kohës kur ai ndodhej në Milano të Italisë për ta zhvilluar ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Interit.

Boateng befasoi me transferimin e tij te Barcelona gjatë afatit të janarit, ku luan në formë huazimi nga Sassuolo. /Telegrafi/