Sebastien Haller është ylli i fundit që do të luajë në në kryeqytetin anglez tek klubi i West Ham.

Francezi ka ardhur nga Eintracht Frankfurt për plot 50 milionë euro te West Ham, që është edhe blerja më e shtrenjtë në historinë e klubit.

Një biznes i jashtëzakonshëm nga Frankfurti që e kishte blerë vetëm për 7 milionë nga Utrecht.

25-vjeçari ka zgjedhur numrin që do të mbajë në fanellë.  Edhe pse luan si qendërsulmues tipik dhe eventualisht duhet të mbajë numrin 9, nuk do të ndodhë kështu.

Haller do të ketë mbi shpinë numrin 22.

Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi i nëpërmjet një video,shumë të bukur ku përmes një grafiti në rrugët e Londrës, pikturohet numri i tij. /Telegrafi/