LAJMI I FUNDIT:

BKT Superliga rikthehet në aksion, tri ndeshje interesante zhvillohet sot

BKT Superliga rikthehet në aksion, tri ndeshje interesante zhvillohet sot

Superliga e Kosovës rikthehet në aksion me tri ndeshje që jonë në program për tu zhvilluar ditën e sotme.

Reklama

Ndeshje shumë interesante pritet të zhvillohet në Malishevë, ku Malisheva në top formë është nikoqire e Gjilanit që në këtë takim vije pas dy barazimeve të njëpasnjëshme.

Vendasit kërkojnë pikët e reja për t’i ikur fundit, derisa në anën tjetër Gjilani kërkon këndelljen që mos të mbetet mbrapa luftës për titull të kampionit.

Sfidë shumë interesante pritet të zhvillohet edhe në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë.

Llapi do të pres Dukagjinin me dy skuadrat që kanë objektiva krejtësisht të kundërta, me vendasit që duan Evropën dhe mysafirët që po kërkojnë t’i shmangën rënies.

Sfida e tretë e ditës së sotme zhvillohet në Drenas, ku Feronikeli pret Ulpianën. /Telegrafi/

BKT Superliga e Kosovës, xhiro e 26-të:

Malisheva – Gjilani
Llapi – Dukagjini
Feronikeli – Ulpiana

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori