LAJMI I FUNDIT:

Bill Gates dhe Melinda janë shkurorëzuar zyrtarisht

Bill Gates dhe Melinda janë shkurorëzuar zyrtarisht
(Foto: The Verge)

Bill Gates dhe Melinda French Gates janë shkurorëzuar zyrtarisht, pasi gjyqtari përfundoi divorcin e tyre të hënën. Kështu tregohet nga të dhënat e gjykatës që i posedon TMZ.

Dokumentet përfundimtare të divorcit thonë se Melinda nuk do ta ndryshojë mbiemrin e saj dhe se as ajo as Bill nuk do të marrin alimentacion nga njëri-tjetri.

Pasuria neto e Gates vlerësohet në më shumë se 130 miliardë dollarë, dhe meqenëse nuk nënshkruan një marrëveshje para martesës, Melinda mund të përfundojë me më shumë se 65 miliardë dollarë pasuri.

(Foto: Al Jazeera)

Tashmë ish-çifti që kanë tre fëmijë të rritur bashkë, njoftuan se do të divorcohen në maj 2021 pas 27 vitesh martesë.

Bill Gates mund ta largojë nga fondacioni bamirës Melinda Gatesin
Lexo po ashtu Bill Gates mund ta largojë nga fondacioni bamirës Melinda Gatesin

Sipas The Wall Street Journal, Melinda French Gates thuhet se e kishte dashur shkurorëzimin që në vitin 2019, kur ishte raportuar se bashkëshorti i saj kishte lidhje me financierin tashmë të vdekur, Jeffrey Epstein, i cili ishte dënuar për keqtrajtim seksual.

Edhe pas lajmeve për shkurorëzimin ndërmjet Bill dhe Melinda kishte pasur spekulime që e etiketonin miliarderin si një ngacmues në zyrë dhe që kishte kryer marrëdhënie seksuale duke e detyruar palën tjetër. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Erjona Sulejmani, ish-bashkëshortja e Blerim Xhemajlit bën bujë në mediet e huaja me paraqitjen e saj në Euro 2024

Erjona Sulejmani, ish-bashkëshortja e Blerim Xhemajlit bën bujë në mediet e huaja me paraqitjen e saj në Euro 2024

Magazina
Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Magazina
Mediumi kroat: Portieri i Shqipërisë është hit në Instagram dhe kuptohet pse

Mediumi kroat: Portieri i Shqipërisë është hit në Instagram dhe kuptohet pse

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e quajnë të shëndoshë

Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e quajnë të shëndoshë

Magazina

"Mos u gëzoni herët", Ivana Knoll thumbon tifozët pas ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Magazina
Kalo në kategori