LAJMI I FUNDIT:

Betim Faziji arrin marrëveshje me St Gallenin, tani gjithçka do të vendos St Pauli

Betim Faziji arrin marrëveshje me St Gallenin, tani gjithçka do të vendos St Pauli

Betim Fazliji do të largohet nga St Pauli pas vetëm një viti qëndrim te kjo skuadër.

Reklama

Mbrojtësi kosovar i cili luan edhe në rolin e mesfushorit nuk ka arritur të përshtatet me futbollin gjerman dhe largimi nga St Pauli duket i pashmangshëm.

24-vjeçari e nisi mirë aventurën te St Pauli, por me ndryshimin e trajnerit te kjo skuadër ai humbi hapësirat e tij dhe nuk pati shumë ndeshje.

Në përgjithësi Fazliji ka zhvilluar 21 ndeshje me St Paulin ku ka në total 746 minuta.

Betim Fazliji mund të rikthehet në Zvicër, dy skuadra pas tij
Lexo po ashtu Betim Fazliji mund të rikthehet në Zvicër, dy skuadra pas tij

Mediat zvicerane kanë raportuar se St Gallen ka arritur marrëveshje personale me Fazlijin për tu rikthyer ky i fundit te skuadra ku bëri famën më të madhe dhe shkëlqeu.

Megjithatë për tu finalizuar ky transferim duhet gjetur gjuha e përbashkët me St Paulin, me skuadrën gjermane që kishte paguar 450 mijë euro për transferimin e tij.

Gjithsesi mediat zvicerane kanë raportuar se java e ardhshme pritet të jetë vendimtare për të ardhmen e Fazlijit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Waalwijk me një deklaratë zyrtar për portierin që humbi ndjenjat në fushë ndaj Ajaxit

Ndërkombëtare
Lëndimet e shumta te Arsenali, zbulohen datat e rikthimit në fushë

Lëndimet e shumta te Arsenali, zbulohen datat e rikthimit në fushë

Premier League
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori