Pas 26 vjetëve, Besiktas ka rast të mirë që të fitojë tre herë rresht kampionatit turk ndërsa puna vazhdon për transferimin e lojtarëve gjatë sezonit të ardhshëm.

Pas përfundimit të periudhës së auditimit të “Fair Play Financiar (FFP)”, menaxhmenti planifikon të përqendrohet në lojtarët e rinj duke marrë parasysh rritjen e moshës mesatare të ekipit.

Sipas portalit të mirënjohur, Fotomac, objektivi kryesor i kampionatit aktual është Pajtim Kasami.

Ky i fundit, i cili luan në Sion, mund të luajë në çdo pjesë të fushës dhe nuk ka paraqitur problem për të në të kaluarën.

Futbollisti 25-vjeçar, i cili ka luajtur 12 herë për ekipin kombëtar të Zvicrës, ka shënuar pesë gola, ka bërë katër asistime në 21 ndeshjet në ligën elitare zvicerane.

Futbollisti që u transferua gjatë verës së vitit të kaluar në Sion, kontrata me zviceranët i përfundon në vitin 2020.

Kasami më parë ka luajtur në Palermo, Fulham, Luzern, Olympiakos dhe Nottingham Forest.

Ndryshe, futbollisti që është i gjatë 1.88 metra pritet të zëvendësojë të zëvendësojë veteranin Atiba Hutchinsonin. /Telegrafi/