Besëtytnitë e Cristiano Ronaldos i ka habitur fansat pasi ai u pa teksa puthte mbrojtëset e këmbëve, derisa po ulej në bankinë.

Ralf Rangnick e la yllin e Manchester United në bankinë teksa u përballën me Burnleyn në Turf Moor, me Edinson Cavanin që startoi para portugezit.

Por, rezultati ishte 1-1 dhe uruguaiani që pati pak ndikim, nuk vonoi dhe trajneri i Djajve të Kuq u e futi në fushë fituesin e pesëfishtë të Topit të Artë.

Besëtytnitë e Cristiano Ronaldos i ka habitur fansat

Dhe ndërsa vendosja e Ronaldos për të tentuar për të tre pikët nuk është një lajm tronditës, kamerat e BT Sport e kapën sulmuesin në një akt të pazakontë.

Pas ngrohjes së 37-vjeçarit, ai u kthye në bankinë për t’u përgatitur për të luajtur – duke përfshirë edhe vendosjen e mbrojtësve të këmbëve.

Në foto mbi to ishte etiketa e tij me nënshkrimin CR7, si dhe një autoportret i madh dhe fëmijët e tij.

E ofenduan Ronaldon me kartën për Shën Valentin - kompania largon atë dhe kërkon falje E ofenduan Ronaldon me kartën për Shën Valentin - kompania largon atë dhe kërkon falje

Reprezentuesi portugez u duk se puthte secilën fytyrë përpara se t’i vishte ato dhe të shkonte drejt vijës së fushës për të zëvendësuar Cavanin.

Por kjo i ka lënë fansat në mëdyshje për mënyrat e tij supersticioze me një thënie: “Ronaldo me të vërtetë i puthi mbrojtëset e këmbëve të tij”.

Në foto mbi to ishte etiketa e tij me nënshkrimin CR7, si dhe një autoportret i madh dhe fëmijët e tij

Dhe një tjetër tha: “Ronaldo duke vendosur buztë mbi mbrojtëset e këmbëvë të tij, diçka e pazakontë”.

Një i tretë u tall: “Të puthësh mbrojtëset e këmbëve me fytyrën e fëmijëve nga Ronaldo është një gjë që vetëm Ronaldo e bën”. /Telegrafi/