LAJMI I FUNDIT:

Benfica ka refuzuar një ofertë tunduese prej 100 milionë euro për Enzo Fernandez

Benfica ka refuzuar një ofertë tunduese prej 100 milionë euro për Enzo Fernandez

Enzo Fernandez ka qenë futbollisti i ri më i mirë në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’.

Reklama

Mesfushori i talentuar e nisi si rezervist Kampionatin Botëror, por zuri vend menjëherë në formacionin bazë dhe shkëlqeu me paraqitjet e tij.

Falë paraqitjeve fantastike në Katar, por edhe me Benficën këtë edicion, Enzo Fernandez është bërë objektiv i top klubeve evropiane.

Real Madrid dhe Liverpooli janë dy skuadrat e mëdha që kanë shprehur interesim për të, por problem mbetet klauzola e lartë e argjentinasit.

Sipas gazetës portugeze Record, Benfica ka refuzuar një ofertë prej 100 milionë eurosh nga një klub i paidentifikuar për Fernandez, pasi klubin portugez po kërkon vetëm 120 milionë euro sa është klauzola e tij për ta lënë të lirë.

21-vjeçari iu bashkua Benficas vetëm në verën e këtij viti për 12 milionë euro nga River Plate dhe qysh në vitin e tij të parë ka zhvilluar 27 ndeshje ku ka realizuar katër gola e ka asistuar në gjashtë të tjerë.

Gjithsesi mbetet të shihet nëse Los Blancos ose The Reds do të paguajnë klauzolën e tij për ta transferuar yllin e ri gjatë afatit kalimtar të janarit.

Vlen të përmendet se situatën e lojtarit është duke e përcjellë edhe PSG që mund të dalë me një ofertë në janar për transferimin e argjentinasit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Shqipëri
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Bundesliga
Kalo në kategori