Paris Saint-Germian dhe Bordeaux i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së 12-të në Ligue 1, pasi ndeshja përfundoi 2-2.

Reklama

Golat për parisienët i shënuan Neymar dhe Moise Kena, derisa Bordeauy realizoi me anë të Timothee Pembele (auto-gol) e Yacine Adli.

Bordeaux ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.74, me PSG-në që u vlerësua 6.71.

PSG merr vetëm një pikë përballë Bordeauxit PSG merr vetëm një pikë përballë Bordeauxit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Hatem Ben Arfa që asistoi te goli i barazimit dhe u notua me 8.5.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Mauro Icardi që u vlerësua me 6.0.

Reklama

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/