LAJMI I FUNDIT:

Bellingham ka njoftuar Man Cityn se do t’i bashkohet Real Madridit

Bellingham ka njoftuar Man Cityn se do t’i bashkohet Real Madridit

Mesfushori i Borussia Dortmundit, Jude Bellingham, duket sikur ka vendosur për të ardhmen e tij, me Spanjën destinacionin e tij të preferuar.

Reklama

Të enjten pasdite, raporte të shumta dolën nga Spanja duke shpjeguar se Bellingham kishte dhënë përparësi për një lëvizje në Real Madrid në vend të Manchester City ose Liverpool.

Gazeta Sport i referohet raportimit të BILD që pretendon se tarifa do të jetë rreth 100 milionë euro plus deri në 40 milionë euro bonuse.

Zbulohen detajet e para të kontratës së Bellingham me Real Madridin
Lexo po ashtu Zbulohen detajet e para të kontratës së Bellingham me Real Madridin

Ndërkohë në Madrid, Relevo deklaron se Bellingham i ka thënë tashmë Manchester Cityt se dëshiron të bashkohet me Real Madridin.

Ata gjithashtu thonë se Los Blancos po bëjnë një ‘përpjekje ekonomike’ për ta sjellë atë, gjë që do të krahasohej me raportet e tjera.

Kështu mund të duket Real Madridi në vitin 2024 pasi Modric dhe Kroos të largohen - formacioni është i frikshëm që do të vazhdojë dominimin
Lexo po ashtu Kështu mund të duket Real Madridi në vitin 2024 pasi Modric dhe Kroos të largohen - formacioni është i frikshëm që do të vazhdojë dominimin

Duket se saga po i afrohet fazave të saj përfundimtare, pasi raportet u shfaqën javën e kaluar se një marrëveshje ishte afër, tani duket një drejtim i qartë udhëtimi.

Bellingham do të ishte një nënshkrim për Real Madridin, duke siguruar të ardhmen e tyre në mesfushë për pjesën më të mirë të dekadës së ardhshme, nëse gjithçka funksionon. /Telegrafi/