LAJMI I FUNDIT:

Bella Hadid tregon efektet anësore të tmerrshme të shkaktuara nga sëmundja ‘Lyme’

Bella Hadid tregon efektet anësore të tmerrshme të shkaktuara nga sëmundja ‘Lyme’

Bella Hadid ka zbuluar së fundmi disa detaje për luftën e saj me sëmundjen ‘Lyme’.

Reklama

Modelja 26-vjeçare e kontraktoi sëmundjen në vitin 2012 dhe pranoi se po përballej me një shqetësim shëndetësor të kohëve të fundit, pasi një operacion i shkaktoi asaj një infeksion tjetër.

Duke ndarë ‘selfie’ në rrjete sociale për të treguar lëkurën, ylli shpjegoi se antibiotikët dhe Motrin 800 për infeksionin e nofullës së saj, bënë që ajo të pësonte një ndryshim.

@babybella777 #screammovie ♬ original sound – Bella Hadid

Ajo foli për gjendjen e saj edhe në TikTok të dielën duke zbuluar ndryshimet në fytyrë.

“Në thelb, dhimbja nervore nga nofulla ime përfundoi duke zbritur në të gjithë meridianin tim të trupit, kudo deri në trupin tim përmes të gjitha nyjeve limfatike”, u shpreh ajo.

Të gjitha lajmet nga Bella Hadid
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Bella Hadid

“Kjo dhimbje. Diçka e vërtetë ndryshe. Realisht ndryshe”.

Foto: Screenshot/TikTok

“Ju mund të pyesni veten pse fytyra ime ndryshon dhe kjo është arsyeja pse”.

“Kjo është arsyeja pse e urrej të shikoj në pasqyrë ose të bëj fotografi sidomos kohët e fundit”, vazhdoi mes tjerash superylli.

Modelja shtoi: “Dhe nëse shikoni fotot e punës nga tetë vitet e fundit, mund të dalloni ndryshimin midis meje kur isha në gjendje të mirë dhe tani me Lyme”.

Foto: Screenshot/TikTok

“Ajo është një vajzë ndryshe. Ndihem shumë keq për të trupin tim të vogël”.

Bella vazhdoi të zbulonte informacione se si trupi i saj ndryshon për shkak të sëmundjes së saj.

Foto: Screenshot/TikTok

Simptomat e kësaj sëmundje janë: vështirësi në frymëmarrje, dhimbje koke, ndryshime në temperaturën e trupit, të përziera, çrregullime në të ngrënë, pagjumësi, dhimbje kyçesh, shtim ose humbje në peshë etj. /Telegrafi/

Foto: Screenshot/TikTok

Në trend Magazina

Më shumë
Marina Vjollca dhe Getoar Selimi marrin pjesë në Javën e Modës në Milano, shkëlqejnë me dukjen në sfilatën e 'Elisabetta Franchi'

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi marrin pjesë në Javën e Modës në Milano, shkëlqejnë me dukjen në sfilatën e 'Elisabetta Franchi'

Magazina
Shtyhet nisja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova

Shtyhet nisja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova

Magazina
Pas shpërnguljes në ShBA, Messi zbulon dëshirën e vetme familjare të parealizuar: Një vajzë nga Antonella

Pas shpërnguljes në ShBA, Messi zbulon dëshirën e vetme familjare të parealizuar: Një vajzë nga Antonella

Magazina

"O Sa Mirë" nis së shpejti audicionet, një ish-aktor nga "Portokalli" dhe një ish-miss shprehin interesim për të qenë pjesë e tij

Magazina
Presidentja Osmani dhe Zotëriu i Parë duken elegantë gjatë paraqitjes së tyre të përbashkët në New York

Presidentja Osmani dhe Zotëriu i Parë duken elegantë gjatë paraqitjes së tyre të përbashkët në New York

Magazina
ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

Magazina
Kalo në kategori