Lil Nas X ka publikuar së fundmi një klip, i cili është diskutuar shumë në media. Mjeshtri i hip-hopit kishte bërë një paralajmërim shumë urgjent për prindërit në lidhje me pamjet që priteshin të shfaqeshin në klipin “Industry baby”.

“Duke e thënë këtë paraprakisht në mënyrë që të gjithë nuk do të më fajësojnë mua. Klipi “Industry Baby” nuk është për fëmijët tuaj”, shkroi ai më 20 korrik.

Në klip, Lils Nas X shfaqet nudo duke vallëzuar në koreografi me disa djem, të cilët gjithashtu janë të zhveshur.

Foto: Vevo

Ky klip ka ngjallur reagime të shumta, për arsye të ekspozimit të madh të tij në viden muzikore.

Reklama

(Klipi nuk është i disponueshëm për territorin e Kosovës dhe nuk preferohet për personat nën moshën 16 vjeçare):

Me gjithë kritikat, klipi ka gjetur edhe mbështetje nga kolegët e reperit dhe ka qenë vet artistja shqiptare Bebe Rexha, njëra ndër to, e cila është shprehur se e pëlqen artin e tij.

Reklama

“Është shumë e rrallë që një artist të më ekzaltojë në këtë formë. Jo vetëm për faktin që jeni aq të talentuar, por edhe se jeni i dashur. Superylli Lil Nas X”, shkroi ajo në një postim në InstaStory. /Telegrafi/

Foto: Bebe Rexha/InsatStory