LAJMI I FUNDIT:

Bebe Rexhës nuk i kujtohet në emision kënga që e ka kompozuar vet

Bebe Rexhës nuk i kujtohet në emision kënga që e ka kompozuar vet

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, përveçse është autore e këngëve të saj, ajo ka kompozuar edhe për shumë artistë të tjerë.

Ajo madje karrierën e filloi si kompozitore kur krijoi hitin “The Monster”, të kënduar nga Rihanna dhe Eminem.


34-vjeçarja është gjithashtu autore e këngës “Under You” të Nick Jonas, por edhe pse ka shkruar tekstin e kësaj kënge, asaj nuk iu kujtua kjo këngë në programin ‘Finish The Lyric (Përfundo vargjet)’.

Bebe Rexha publikon fotografi atraktive nga festa e saj në ditëlindjen e 34-të
Lexo po ashtu Bebe Rexha publikon fotografi atraktive nga festa e saj në ditëlindjen e 34-të

Ajo ishte e ftuar së fundmi në Hits Radio, ku duhej që të përfundonte vargjet e këngëve, që ekipi i emisionit ia kishte dhënë asaj të shkruara në një letër.

Bebe Rexha (Foto: Weiss Eubanks/NBCUniversal via Getty Images)

Por, kur Bebe Rexhës i qëlloi kënga “Under You”, ajo nuk ishte në gjendje të thoshte vargjet vazhduese të saj – ndonëse e ka krijuar vet.

“Nuk e di, mos është një këngë e Justin Bieber”, pyeti këngëtarja shqiptare, gjersa producentja ia bëri të ditur se jo. Dhe pasi e kuptoi se për çfarë kënge bëhet fjalë, ajo tha: “Oh dreq, jam shumë e keqe në këtë”.

Rexha pati probleme edhe te kënga “Seasons” të cilën e këndon me Dolly Parton, ku mezi i gjeti vargjet vazhduese të këngës.

“Seasons” është pjesë e albumit të saj të vet-titulluar “Bebe”, të cilin artistja e publikoi në prill të këtij viti. /Telegrafi/

Bebe Rexha (Foto: Christopher Polk/Variety via Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Magazina
Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Magazina
Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Magazina
Edona Llalloshi publikon këndën

Edona Llalloshi publikon këndën "Deri kur...", dedikuar grave të vrara nga burrat

Magazina

"Miss Inteligjenca Artificale" - do të mbahet për herë të parë konkursi i bukurisë të modeleve digjitale

Magazina
Kalo në kategori