Bayerni vazhdon me fitore, shkatërron Augsburgun (Video)

Bayern Munichu ka fituar me rezultat 6-0 ndaj Augsburgut në Bundesliga.

Vendasit ishin dukshëm më të mirë dhe ishte një fitore e lehtë për ata.

Goli i parë në takim shënua nga Robert Lewandowski në minutën e 17-të, kurse për rezultatin 2-0 në pjesën e parë u përkujdes Thomas Muller në minutën e 36-të.

Lewandowski hapi festivalin e golave në pjesën e dytë duke shënuar në minutën e 55-të.

Seria e golave u vazhdua nga Thiago Alcantara (62’), edhe një herë Lewa në minutën e 79-të dhe në fund tjetër gol nga Muller (80’) për rezultatin përfundimtar 6-0.

Pas kësaj fitore Bayerni vazhdon në vendin e parë me 65 pikë, kurse Augsburgu në pozitën e 16 me 29 pikë.

Ndeshja e ardhshme e bavarezve është ndaj Hoffenheimit. /Telegrafi/

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

“Flick mund ta rikthejë magjinë e Barcelonës së Guardiolës”, ish-legjenda gjermane me fjalë të mëdha

Top ylli anglez që u la jashtë listës nga Southgate thotë se meritonte ftesën për Euro 2024

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Arsenali i bën konkurrencë Liverpoolit në garën për ‘lojtarin e preferuar’ të Slot