LAJMI I FUNDIT:

Bayerni kërkon fitore në udhëtim te Kolni, formacionet zyrtare

Bayerni kërkon fitore në udhëtim te Kolni, formacionet zyrtare

Bayern Munich duket se e ka humbur titullin e kampionit në Bundesliga, edhe pse matematikisht ende janë në garë.

Në xhiron e fundit të kampionatit gjerman, bavarezët luajnë në udhëtim te Kolni dhe kërkojnë fitore.

Bayern ndodhet në vendin e dytë në tabelë me 68 pikë, dy më pak se Borussia Dortmund që është lider.


Të besuarit e trajnerit Thomas Tuchel kërkojnë tre pikët nga kjo përballje dhe shpresojnë që Dortmund të barazoj ndaj Mainzit për ta fituar titullin e kampionit.

Formacionet zyrtare:

Koln: Schwabe, Schmitz, Hubers, Martel, Ljubicic, Kainz, Hector, Chabot, Selke, Skhiri, Maina.

Bayern Munich: Sommer, Upamecano, De Ligt, Pavard, Kimmich, Gnabry, Sane, Coman, Muller, Grabenberch, Mazraoui,

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Serie A
Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Premier League
Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Premier League
Kalo në kategori