Bayern Munich thuhet se është i interesuar të rikthejë Douglas Costa të Juventusit në skuadër.

Bavarezët kanë nevojë për anësor të sulmit pas dëmtimeve afatgjata të Serge Gnabry dhe Kingsley Coman.

Costa i Juventusit është i preferuari i gjermanëve, pasi braziliani ka qenë jashtë formacionit te Juventusi këtë sezon.

Të gjitha lajmet rreth Douglas Costa Të gjitha lajmet rreth Douglas Costa

Sipas gazetës gjermane Bild, kampionët serik të Bundesligës dëshirojnë ta marrin brazilianin si huazim për pjesën e mbetur të sezonit.

Trajneri Hansi Flick thuhet se u konsultua me senatorët e ekipit të Bayernit, që raportohet të jenë Manuel Neuer, Thomas Muller, Robert Lewandowski dhe Joshua Kimmich, për mendimin e tyre mbi 29-vjeçarin.

Costa gjatë kohës së tij te Bayerni

Costa u largua nga Bayerni te Juve në verën e vitit 2017, me Presidentin e atëhershëm Uli Hoeness që thoshte që lojtari ‘kërkonte më shumë para’.

Maurizio Sarri dihet se është një admirues i Costas, prandaj mbetet të shihet nëse kampionët italianë do ta lënë të shkojë këtë muaj. /Telegrafi/