LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich mbeti pa dy lojtarë të rëndësishëm për ndeshjen e kthimin ndaj Arsenalit në Ligën e Kampionëve

Bayern Munich mbeti pa dy lojtarë të rëndësishëm për ndeshjen e kthimin ndaj Arsenalit në Ligën e Kampionëve

Bayern Munich ka njoftuar zyrtarisht se lojtari i tij Serge Gnabry ka pësuar një dëmtim në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, teksa bavarezët vizituan Arsenalin në Londër.

Ndeshja e parë përfundoi pa fitues 2-2, ndërsa Gnabry shënoi në minutën e 18-të për 1-1.

Gnabry ishte golashënuesi edhe në ndeshjen e fundit të Bundesligës kur Bayern Munich u mund çuditërisht ndaj Heidenheim me rezultat 2-3.


Bayern Munich nuk bëri të ditur se sa kohë do të jetë jashtë fushës 28-vjeçari, por mediat gjermane raportuan se ai pritet të jetë jashtë fushës për tre javë, që do të thotë se ai nuk do të jetë gati për ndeshjen e dytë në “Allianz Arena” më 17 prill.

Ky nuk është problemi i vetëm para ndeshjes së kthimit kundër Arsenalit, sepse atë ndeshje nuk do ta luajë dot as Alphonso Davies për shkak të kartonëve të verdhë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Serie A
Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Premier League
Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Premier League
Kalo në kategori