LAJMI I FUNDIT:

Bayer Leverkuseni i Granit Xhakës vazhdon ecurinë fantastike, fiton edhe ndaj West Ham

Bayer Leverkuseni i Granit Xhakës vazhdon ecurinë fantastike, fiton edhe ndaj West Ham

Bayer Leverkuseni ka fituar ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës ndaj West Ham me rezultat 2-0, për të bërë hap të madh për kalimin tutje.

Golat e fitores u shënuan krejt në fund edhe pse “Aspirinat; kishin dominim dhe raste nga fillimi deri në fund.


Jonas Hoffman zhbllokoi ndeshjen në minutën e 83-të për t’i dhënë epërsinë Bayerit.

https://twitter.com/centregoals/status/1778524120063545713

Vulën takimit ia dha Victor Boniface që shënoi në minutën e parë të kohës shtesë.

https://twitter.com/centregoals/status/1778525801882996975

Granit Xhaka, udhëhoqi mesfushën e Leverkusenit edhe në këtë ballafaqim, duke e kompletuar ndeshjen për 90 minuta.

Bayer Leverkuseni është afër që ta fitojë titullin e parë në Bundesligë dhe Kupën e Gjermanisë për herën e dytë në histori, ndërsa ka bilance prej 42 ndeshje rresht pa humbje, prej tyre 37-të fitore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

U tha se do të shkarkohej pas finales së FA Cup, Ten Hag sqaron të ardhmen e tij

Premier League
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Serie A

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori