LAJMI I FUNDIT:

Batatina: Barazimi rezultat i kënaqshëm, përkundër se kemi dominuar ndeshjen

Batatina: Barazimi rezultat i kënaqshëm, përkundër se kemi dominuar ndeshjen

Llapi ka arritur të largohet me një barazim nga udhëtimi në Gjilan, duke ndarë pikët me Dritën 1-1.

Ka qenë një ndeshje spektakolare në stadiumin e qytetit në Gjilan, ku dy skuadrat krijuan raste të mira shënimi.

Valmir Veliu kaloi llapjanët në epërsi, teksa Ardian Cuculi barazoi shifrat në 1-1 nga penalltia.

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se kishin analizuar mirë kundërshtarin dhe se skuadra e tij ka luajtur shumë më mirë.

“E kemi analizuar mirë kundërshtarin ku i ka pikat e forta dhe të dobëta. Taktikisht kemi luajtur mirë. Një ndeshje futbolli që Llapi ka prodhuar çdo gjë që prodhohet në futboll”.

“Në anën taktike jam i lumtur me skuadrën.  Penalltia ishte e lehtë, sidoqoftë, është penallti. Rezultati do të duhej të ishte 3:1 apo 4:1. Gjithçka ishte në anën tonë, taktikisht e realizuam edhe golin”, tha Batatina.

Tutje trajneri llapjan tha se përveç Valmir Veliut po përgatitë një tjetër lojtar për Përfaqësuesen e Kosovës, e që është mesfushori Ilir Krasniqi.

“Kosova përveç Valmir Veliut duhet të llogarisë edhe në Ilir Krasniqin. Është një lojtar që ka bërë vetëm një gabim për gjatë 90 minutave, duke mbajtur gjithë përgjegjësinë mbi supe”.

“Besoj që do të vazhdojmë me lojëra të mira. Duhet të mendojmë për ndeshjet e radhës. Drita ka një skuadër shumë të mirë dhe barazimi është rezultat i kënaqshëm”, deklaroi Batatina.

Përkundër barazimit, Drita mbetet në vendin e parë me 38 pikë, derisa Llapi është e katërta me 33 sosh. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori