LAJMI I FUNDIT:

Bashkimi fiton derbin lokal ndaj Prizrenit 16

Bashkimi fiton derbin lokal ndaj Prizrenit 16

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Prizrenit 16 me rezultat 69:94 (15:30, 21:10, 18:28, 15:26), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Final 8 Kupës së Kosovës Agim Lluka, ku do të përballet me Golden Eagle Yllin, takim që zhvillohet të premten nga ora 20:00.

Reklama

Basketbollistët e Bashkimit e nisën ndeshjen për mrekulli, me një seri prej 6:0, e më pas e thelluan epërsinë në dhjetë pikë, 18:28, kurse çerekun e parë e fituan me epërsi të dyfishtë, 15:30.

Madje, në periudhën e dytë e rritën epërsinë në 19 pikë, 19:38, por nga ky moment basketbollistët e Prizrenit 16, hyn në një seri të suksesshme, duke afruar rezultatin në katër pikë, 36:40, sa përfundoi pjesa e parë.

Pjesa e dytë ishte shumë interesante. Bashkimi sërish e nisi më mirë, duke u shkëputur në 14 pikë, 52:66, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 54:68.

Në dhjetë minutat e fundit Bashkimi thelloi edhe më shumë epërsinë, duke triumfuar me shifrat 69:94.

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori