Barcelona dhe Real Betis i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së dytë në La Liga.

Skuadra katalonase në xhiron e parë humbi ndaj Athletic Bilbaso me rezultat 1-0, ndërsa ndaj Betisit do t’i kërkojë vetëm tri pikë.

Ndeshja që starton nga ora 21:00, do të zhvillohet në Camp Nou, mirëpo Blaugranasit do të jenë pa disa lojtarë.

Te skuadra katalunase në këtë përballje do të jetë pa Ousmane Dembelen, Luis Suarez, Neton dhe Lionel Messin, që janë të lënduar.

Formacioni startues i Barcelonës:Ter Stegen, Semedo, Pique, Sergio, Rafinha, Lenglet, Griezamnn, Alba, Roberto, De Jong, Perez.

Formacioni startues i Real Betisit:  Martin, Emerson, Bartra, Sdinei, Pedraza, William, Guardado, Canales, Fekir, Tello, Loren /Telegrafi/