LAJMI I FUNDIT:

Barcelona po humb shpresën që të nënshkruajë me Joshua Kimmich

Barcelona po humb shpresën që të nënshkruajë me Joshua Kimmich

Barcelona ka filluar të humbasë shpresën, pasi nuk ka financa për të nënshkruar me yllin e Bayern Munich, Joshua Kimmich në verë.

Arsyeja kryesore është sepse klubi ka komplikimet financiare dhe po bëhet vërtet e vështirë për Barçën që të bëjë një ofertë konkurruese për gjermanin gjatë verës.

Zyrtarët e klubit tani kanë filluar të mendojnë se Kimmich ka të ngjarë të zgjasë kontratën e tij me Bayern Munich, gjë që do të ndikojë ndjeshëm në shanset e tyre për nënshkrimin e tij, shkruan Sport.


Xavi dhe Deco thuhet se të dy kishin rënë dakord që mesfushori gjerman do të ishte opsioni ideal për të plotësuar rolin e mesfushorit për Barçën sezonin e ardhshëm.

Për më tepër, ai gjithashtu mund të shkëlqejë në rolin e mbrojtësit të djathtë – duke shtuar më shumë shkathtësi në lojën e tij, por duke mbuluar më shumë pozita te Barcelona.

Por çështjet financiare mund të mos lejojnë Barcelonën të jetë në gjendje të bëjë një ofertë mjaft të fortë për të dhe të bindë gjermanin që të mos ri-nënshkruajë me Bayern Munich.

"Puzzle" i Decos: Sa ka para, kush mund të largohet dhe kush mund të vijë te Barcelona
Lexo po ashtu "Puzzle" i Decos: Sa ka para, kush mund të largohet dhe kush mund të vijë te Barcelona

Barca ka të ngjarë të përqendrohet në forcimin e mesfushës së saj gjatë verës dhe tani janë në bisedime të avancuara me yllin e Real Betis, Guido Rodriguez, i cili pritet të vijë si transferim të lirë në verë. /Telegrafi/