Barcelona kalon në çerekfinale, e mposht me lehtësi Levanten në shtëpi

BARCELONA, SPAIN - JANUARY 17: Dembele of FC Barcelona celebrates his second goal during the Copa del Rey Round of 16 match between FC Barcelona and Levante at Nou Camp on January 17, 2019 in Barcelona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Barcelona ka arritur ta shkrijë disavantazhin prej ndeshjes së parë ndaj Levantes (2-1), ku në shtëpi fitoi pastër 3-0.

Katalunasit për dallim nga ndeshja e parë, në ndeshjen kthyese kishin vendosur të luanin pothuajse me skuadrën më të mirë.

Luis Suarez dhe Gerard Pique ishin në bankë, ndërsa pjesa tjetër të gjithë luajtën nga minuta e parë.

Ousmane Dembele ishte në top formë, ku shënoi dy herë brenda dy minutash.

Dembele me shok duke e festuar golin . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Francezi shënoi në minutat 30 dhe 31 pas dy asistimeve të Lionel Messit.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë Barcelona e hipotekoi ‘kualifikimin’, duke e dërguar rezultatin në 3-0 me golin e Lionel Messit.

Lionel Messi . (Photo by David Ramos/Getty Images)

Djelmoshat e Ernesto Valverdes arritën ta menaxhonin lojën deri në fund për të kaluar në mesin e tetë më të mirave në Kupën e Mbretit.

Lexo po ashtu Presidenti i Levantes, Quico Catalan: Do ta ankohemi në federatë, duam kualifikim në tavolinë ndaj Barcelonës

Fati i kësaj ndeshje mund ta vendoset edhe në tavolinë, pasi që Levante ka paralajmëruar ankesë në federatë, shkaku që Barcelona ka aktivizuar një lojtar pa të drejtë lojë në përballjen e parë. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Girona synon transferimin e yllit të Barcelonës si lojtar i lirë në fund të sezonit

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Arda Guler dëshmon pse e bleu Real Madridi – shënon gol ndaj Real Sociedadit

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi