Sipas gazetës spanjolle Sport, Barcelona i ka ofruar Gigi Buffonit një marrëveshje për të qenë portieri i tyre i dytë, por ai e ka refuzuar.

43-vjeçari është një lojtar i lirë pas përfundimit të përvojës së tij të dytë me Juventusin, por ende nuk ka vendosur nëse ai do të vazhdojë karrierën e tij ose do të pensionohet.

Ai ka lënë të kuptohet se një lëvizje jashtë vendit do të ishte me interes pas një sezoni në Paris Saint-Germain.

Sport shkruan se Barcelona e ka pyetur legjendën e Italisë, nëse ai do të ishte i interesuar të nënshkruante për të qenë pas portierit Marc-Andre ter Stegen.

Sidoqoftë, Buffon nuk është ende i gatshëm të kalojë pjesën më të madhe të sezonit në stol dhe do të preferon të luan në një klub më shumë./Telegrafi/