LAJMI I FUNDIT:

Barcelona është në gjendje të nënshkruajë me zëvendësuesin e Gavit nën kushte të veçanta

Barcelona është në gjendje të nënshkruajë me zëvendësuesin e Gavit nën kushte të veçanta

Barcelona po përpiqet të bashkojë pjesët e planeve të tyre për sezonin, pasi planifikon për pjesën tjetër të tij pa mesfushorin kryesor Gavin. Megjithatë, ata mund të nënshkruajnë një zëvendësues për 19-vjeçarin në janar.

Ndërsa nuk ka më një rregull që lejon skuadrat e La Ligës të nënshkruajnë një lojtar jashtë afatit kalimtar, Mundo Deportivo raporton se ata ose mund të çregjistrojnë Gavin për ekipin e parë që do të lironte pagën e tij, ose të nënshkruajnë një zëvendësim, me kusht që të fitojnë 80 për qind e pagës së Gavit deri në fund të sezonit.


Gavi aktualisht është i regjistruar përkohësisht me një urdhër gjykate dhe nuk është ende e qartë nëse kjo do të ndikojë në këtë çështje, por me kusht që të mos jetë pengesë, Barcelona mund të ketë rreth 2.6 milionë euro për t’i kushtuar një nënshkrimi në janar.

Nga Spanja tregojnë se sa muaj do të mungojë Gavi - flet edhe trajneri De la Fuente
Lexo po ashtu Nga Spanja tregojnë se sa muaj do të mungojë Gavi - flet edhe trajneri De la Fuente

Kjo nuk ka gjasa t’u japë atyre shumë fuqi blerëse në tregun e transferimeve, por Blaugranasit potencialisht mund të gjejë një marrëveshje huazimi për një lojtar që nuk kërkohet më nga klubi i tyre.

Siç ishte rasti me Joao Felixin, duhet theksuar se La Liga vlerëson një vlerë tregu të goditur kundrejt kufirit të pagave dhe jo një shtim të thjeshtë të pagës së tyre, nëse është në mënyrë dramatike nën pagën e pritur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Tri klube angleze pas Mathys Tel, mësohen arsyet se pse i riu është i jashtëzakonshëm para porte

Bundesliga
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi për përzgjedhësin e ri: Kanë aplikuar 26-27 trajnerë, këto janë tri kriteret që duhet t’i plotësojnë

Përfaqësuesja e Kosovës
Notat e lojtarëve, Juventus 1-0 Napoli: Vlerësimi për Amir Rrahmanin dhe të tjerët

Notat e lojtarëve, Juventus 1-0 Napoli: Vlerësimi për Amir Rrahmanin dhe të tjerët

Serie A
Si është të jesh trajner i Cristiano Ronaldos? Ikona italiane Andrea Pirlo tregon përvojën me menaxhimin e CR7 në Juventus

Si është të jesh trajner i Cristiano Ronaldos? Ikona italiane Andrea Pirlo tregon përvojën me menaxhimin e CR7 në Juventus

Serie A
Kalo në kategori