LAJMI I FUNDIT:

Barcelona e ka përcjellë nga afër Adeyemin, kërkon qysh në janar transferimin e gjermanit

Barcelona e ka përcjellë nga afër Adeyemin, kërkon qysh në janar transferimin e gjermanit

Karim Adeyemi është sensacioni më i ri në futbollin evropian.

Reklama

Sulmuesi i talentuar gjerman është duke shkëlqyer me gjigantin austriak RB Salzburg në këtë fillim të edicionit.

19-vjeçari ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë dy asistime në 11 ndeshjet e para me klubin austriak dhe kjo ka bërë që shumë klube të mëdha të vihen pas tij.

Ditë më parë Adeyemi luajti me ekipin e tij përballë Sevillas, ku bëri një ndeshje të madhe.

Reprezentuesi gjerman fitoi tri penallti për Salzburgun, ku njërën nga to e humbi, por paraqitja e tij në Ligën e Kampionëve ishte spektakolare.

Mediat në Spanjë kanë raportuar se në atë takim kanë qenë të pranishëm edhe drejtues të Barcelonës që e kanë përcjellë nga afër lojtarin.

Gjiganti kataluans është në kërkim të një sulmuesi dhe pritet të bëjë një ofertë qysh në afatin kalimtar të janarit për transferimin e Adeyemit.

Kampioni i shumëfishtë i La Ligas do të tentoj transferimin e lojtarit në janar ku po përgatitë një ofertë prej 30 milionë eurove.

Megjithatë afrimi i tij nuk do të jetë aspak i lehtë për katalunasit, pasi gara për talentin gjerman po bëhet gjithnjë e më e nxehtë.

Bayern Munich, Borussia Dortmund, Real Madrid, Liverpool, Arsenal e Juventus janë skuadrat tjera të mëdha që janë duke monitoruar situatën e talentit gjerman. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori