LAJMI I FUNDIT:

Barcelona dhe Bayern Munich pas Robin Gosens

Barcelona dhe Bayern Munich pas Robin Gosens

Robin Gosens ka pasur një vit të jashtëzakonshëm edicionin e kaluar te Atalanta.

Reklama

Mbrojtësi i majtë gjerman po e vazhdon formën e mirë edhe në Kampionatin Evropian, Euro 2020.

Falë paraqitjeve të shkëlqyera me Atalantën dhe Gjermaninë, Gosens është duke u kërkuar nga shumë skuadra të mëdha evropiane.

Barcelona dhe Bayern Munich po shihen si dy skuadrat favorite për të nënshkruar me anësorin këmbëshpejtë.

26-vjeçari edicionin e kaluar zhvilloi 44 ndeshje zyrtare me Atalantën ku shënoi 12 gola dhe asistoi në tetë të tjerë.

Bergamaskët janë gati ta shesin yllin e tyre, nëse vije ndonjë ofertë mbi 35 milionë euro.

Por dy gjigantët evropianë, Barça e Bayern duhet të përshpejtojnë nëse duan të nënshkruajnë me lojtarin, pasi edhe skuadra tjera të mëdha janë vënë pas tij.

Manchester United, Milan, Juventus, Atletico Madrid, Paris Saint Germain, Bayer Leverkusen e Borussia Dortmund gjithashtu janë në garë për të.

Megjithatë sipas mediave italiane, Gosens preferon transferimin te Bayerni ose Barcelona ku janë dy klube që i përshtaten lojës së tij.

Gosens u bashkua me Atalantën në verën e vitit 2017 nga Heracles, ku klubi italian pagoi për të vetëm një milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori