LAJMI I FUNDIT:

Barcelona avancon për nënshkrimin e dyshes Pavard – Carrasco

Barcelona avancon për nënshkrimin e dyshes Pavard – Carrasco

Benjamin Pavard dhe Yanick Carrasco janë dy objektivat e Barcelonës për afatin kalimtar të verës.

Reklama

Gjiganti katalunas tentoi edhe në janar afrimin e dy futbollistëve, por në fund negociatat nuk ishin të suksesshme.

Agjenti i famshëm Pini Zahavi është parë të premtën në Barcelonë dhe gazeta katalunase Sport ka raportuar se ai ka qenë në takim me drejtuesit e Barcelonës.

Zahavi po shihet si çelësi që lideri aktual i La Ligas të arrijë te dy futbollistët.

Për ta lënë të lirë francezin Pavard, Bayern Munich po kërkon mbi 30 milionë euro.

Ndërkohë Barcelona dhe Atletico Madrid kanë një marrëveshje pas transferimit të Depayt në Wanda Metropoltano që Carrasco t’i bashkohet katalunasve nëse është oferta e duhur.

Gjithsesi agjenti Zahavi është duke punuar me dy futbollistët që t’i transferoj në Camp Nou në afatin kalimtar të verës.

Kujtojmë që Zahavi luajti rol kyç edhe në transferimin e Robert Lewandowskit te katalunasit në verën e vitit 2022. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Prishtina si gjithmonë e bën ligjin në Kupën e Kosovës, mposht Gjilanin në finale - tani në pritje të licencimit për garat evropiane

Prishtina si gjithmonë e bën ligjin në Kupën e Kosovës, mposht Gjilanin në finale - tani në pritje të licencimit për garat evropiane

Superliga
PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

Ligue 1
Moises Caicedo arrin marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Moises Caicedo arrin marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Premier League
Kalo në kategori