LAJMI I FUNDIT:

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona ka prezantuar një stemë të re që do të përdoret për të përkujtuar 125-vjetorin e klubit.

Stema e re vjen në të njëjtën formë si ajo aktuale, por përmban një sfond blu dhe skaje të arta. Stema gjithashtu thekson numrat 1, 2 dhe 5 në respekt të përvjetorit historik të Barcës.

Duke folur gjatë ceremonisë së zbulimit, presidenti i Barcës, Joan Laporta, deklaroi :”Barcelona po përjeton momente të ringjalljes. Projekti më i rëndësishëm institucional i klubit”.

Zbulohet se sa ka fituar deri më tani Barcelona nga Liga e Kampionëve
Lexo po ashtu Zbulohet se sa ka fituar deri më tani Barcelona nga Liga e Kampionëve

“Është një kohë e sfidave të mëdha, të ndryshimeve të rëndësishme tipike për erën e re të klubit që do të na çojë në një fazë të re të sfidave emocionuese si 125-vjetori”.

“Do t’i kërkoja tifozëve të Barcelonës të jetojnë këtë moment me angazhimin maksimal dhe intensitetin maksimal. Ne jemi dëshmitarë të këtyre ngjarjeve”.

'Çmenduria' e Bayern Munichut për Araujon - ka filluar bisedimet me Barcelonën
Lexo po ashtu 'Çmenduria' e Bayern Munichut për Araujon - ka filluar bisedimet me Barcelonën

“Sepse do të jenë ngjarje që do të mbahen mend për dekada. Barça është familja më e mirë sportive në botë dhe çfarë duhet të bëjmë është të jemi bashkë”.

“Në momentet e dyshimeve më të mëdha le të mendojmë për përpjekjet titaneske të gjeneratave të tjera që arritën që Barça të jetë sot si klub aq i dashur në Katalonjë dhe në mbarë botën”, përfundoi ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Serie A
Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Kalo në kategori