Barça nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Realit në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Mbretit

Lionel Messi (Foto: Angel Martinez/Getty Images/Guliver)

Gjysmëfinalja e parë në Kupën e Mbretit mes Barcelonë dhe Real Madridit në Camp Nou përfundoi me rezultat 1-1.

Të dy skuadrat kishin rastet e tyre për gol, por ishin katalunasit që kontrolluan më shumë lojën duke mbajtur topin.

Los Blancos kaluan në epërsi në minutën e gjashtë pasi Lucas Vazquez shënoi nga afër pas asistimit nga Karim Benzema.

Festa e skuadrës së Realit te goli i Lucas Vazquezit (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Në vazhdim ishte Barça skuadra që kërkoi golin, por Ivan Rakitic (32′) dhe Luis Suarez (35′) nuk arritën të tundin rrjetën e portës së Keylor Navas.

Goli i barazimit u shënua nga Malcom në minutën e 57-të, braziliani shënoi bukur në zonën e rreptësisë.

Skuadra e Barcelonës pas golit të Malcom (Foto: Angel Martinez/Getty Images/Guliver)

Ndeshja e kthimit luhet në Santiago Bernabeu më 27 shkurt.

Fituesi me rezultat përfundimtar nga dy ndeshje do të përballet në finale me fituesin e ndeshjes Real Betis-Valencia. /Telegrafi/

Thellohet skandali – Florentino Perez takoi gjyqtarin para nisjes së El Clasicos

Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur