LAJMI I FUNDIT:

“Barça më donte, por ëndrra ime më e madhe është të luaj për Real Madridin” – talenti i Salzburgut që po emocionin të gjithë me lojën e tij

“Barça më donte, por ëndrra ime më e madhe është të luaj për Real Madridin” – talenti i Salzburgut që po emocionin të gjithë me lojën e tij

Oscar Gloukh konsiderohet si një nga lojtarët me të ardhme të ndritur në Evropë.

Reklama

Mesfushori i ri, në një prononcim për ‘Forbes Israel’ pranoi se mund të kishte nënshkruar për Barcelonën, por se klubi katalanas ishte i ngadalshëm dhe tashmë kishte nënshkruar për Salzburgun.

“Isha shumë i emocionuar sepse Barça më donte, por ata arritën vonë në garë dhe në fund nuk mundi”, bëri të ditur ai.

Zbulohet se çfarë u diskutua në takimin në mes babait të Messit dhe presidentit të Barcelonës
Lexo po ashtu Zbulohet se çfarë u diskutua në takimin në mes babait të Messit dhe presidentit të Barcelonës

Skuadrës austriake, nënshkrimi i Gloukh i kushtoi rreth 7 milionë euro dhe lojtari pranon se pavarësisht se ishte i emocionuar për interesimin e skuadrës së Xavit, ai mori vendimin më të mirë për të ardhmen e tij: “Barça ra dakord kur tashmë kishim gjithçka të mbyllur me Salzburgun. Ishte opsioni më i mirë për mua dhe e bëmë”.

“Në fund, e kam të qartë se morëm vendimin e duhur për të shkuar me ta dhe jo me Barcelonën. Ka më shumë kuptim si lojtar”, shtoi Gloukh.

Mosmarrëveshje mes Mbappes dhe nënës së tij se ku duhet të luajë francezi në të ardhmen
Lexo po ashtu Mosmarrëveshje mes Mbappes dhe nënës së tij se ku duhet të luajë francezi në të ardhmen

Mesfushori i talentuar izraelit pranoi gjithashtu, pavarësisht se ishte i afërt me Barçën, se ai ka qenë tifoz i rivalit të madh të Barcelonës që i vogël: “Që kur mbaj mend, që kur fillova të luaja futboll, kam qenë tifoz i Real Madridit. Momenti kulmor do të jetë arritja në Real. Ëndrra ime më e madhe është të luaj në Bernabeu dhe të vesh fanellën e Real Madridit”.

Deri më tani këtë sezon, Oscar Gloukh ka luajtur tashmë pesë ndeshje me Salzburgun dhe ka marrë vëmendje të madhe për cilësitë e tij të jashtëzakonshme në fushë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Liga e Evropës
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori