LAJMI I FUNDIT:

Ballkani 0-1 Viktoria Plzen, notat e lojtarëve

Ballkani 0-1 Viktoria Plzen, notat e lojtarëve
Fotoreporter: Vlasov Sulaj

Ballkani ka pësuar humbje me rezultat 1-0 ndaj Viktoria Plzen në ndeshjen e cila u zhvillua në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Suharekasit ishin më të mirë në pjesën e parë të takimit ku kishin disa raste ideale për të shënuar me Edvin Kuc, Qëndrim Zybën dhe Berrnard Karricën, por që të gjithë u treguan të pasaktë para portës.

Mysafirët shtuan intensitetin e lojës në pjesën e dytë, ku edhe gjetën golin në minutën e 80-të për të marrë fitoren e radhës.

Për të siguruar kualifikimin tutje, Ballkani tani duhet të fitojë duelin ndaj Dinamo Zagrebit në Kroaci.

Ballkani pëson në Tiranë: Fati i kualifikimit do të vendoset në Kroaci ndaj Dinamo Zagrebit
Lexo po ashtu Ballkani pëson në Tiranë: Fati i kualifikimit do të vendoset në Kroaci ndaj Dinamo Zagrebit

Lojtarët më i vlerësuar i Ballkanit për këtë ndeshje ishte Enea Koliçi i cili për pritjet e tij u vlerësua me notën 7.5.

Pas tij vlerësim të mirë kishin edhe Gentrit Halili, Qëndrim Zyba dhe Edvin Kuç që morën notën 7.3.

Notat e lojtarëve të Ballkanit dhe Viktoria Plzen:

/Telegrafi/ 


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

La Liga
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori