LAJMI I FUNDIT:

Babai i Vanjës mbetet në paraburgim, Gjykata Penale refuzon kërkesën për arrest shtëpiak

Babai i Vanjës mbetet në paraburgim, Gjykata Penale refuzon kërkesën për arrest shtëpiak

Gjykata Penale e refuzoi kërkesën e avokatit Vladimir Tufegxhiq, mbrojtësit të Aleksandër Gjorçevskit, babait të Vanja Gjorçevskës, për zëvendësimin e paraburgimit me arrest shtëpiak.

“Për interes të mediave që ndjekin punën e gjykatës, njoftojmë opinionin publik se gjyqtari i procedurës paraprake, pas propozimit të mbrojtjes së A.Gj. i dyshuar për veprën penale ‘Rrëmbim’, lidhur me vrasjen e të miturës V.Gj. dhe P.Zh. nga Velesi, për zëvendësimin e masës së paraburgimit me arrest shtëpiak, pas marrjes së mendimit nga prokurori publik kompetent, kanë marrë aktvendim me të cilin refuzohet propozimi i mbrojtjes. Kundër këtij vendimi palët kanë të drejtë ankese në Këshillin Penal”, thonë Gjykata Penale.


Avokati Tufegxhiq ka paraqitur kërkesën me mendimin se zëvendësimi i masës së paraburgimit efektiv do të ndihmojë familjen e prekur nga tragjedia.

Në trend Lajme

Më shumë
Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Drejtësi
Edhe në rigjykim, Dardan Krivaqa e Arbër Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Edhe në rigjykim, Dardan Krivaqa e Arbër Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Drejtësi
LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

Politikë
QKMK u bën thirrje qytetarëve t’i shmangen qarkullimit përmes pikave kufitare me Serbinë, të shtunën protestohet në territorin serb

QKMK u bën thirrje qytetarëve t’i shmangen qarkullimit përmes pikave kufitare me Serbinë, të shtunën protestohet në territorin serb

Lajme
Gazetarja: Turistët nga Kosova

Gazetarja: Turistët nga Kosova "braktisin" Durrësin, shtohen rezervimet nga vendet e BE-së dhe Britania

Lajme
Ish-ushtaraku: Serbia nuk mund të hyjë brenda kufijve të Kosovës, e kemi NATO-n

Ish-ushtaraku: Serbia nuk mund të hyjë brenda kufijve të Kosovës, e kemi NATO-n

Siguri
Kalo në kategori